Parafialny Caritas w parafii istnieje od kilku lat. Najpierw prowadzili go rodzice dzieci pierwszo-komunijnych. Natomiast od 2014 roku tworzą go osoby z każdego regionu naszej parafii Zagorzyce, Szkodna i Gnojnicy Woli. Powołany został by świadczyć miłość w konkretnym działaniu, w posłudze na rzecz najbardziej potrzebujących w parafii. Głównym zadaniem Parafialnego Zespołu Caritas jest odwiedzanie ludzi chorych, starszych czy samotnych. Przekazywanie życzeń i drobnych upominków z okazji świąt czy też udzielanie pomocy w ich potrzebach. Środki na pomoc i drobne upominki zbierane podczas składek na ślubach i pogrzebach. W 2015 rok w pomoc włączyły się również sklepy z całej parafii, które przez okres Wielkiego Postu zbierały produkty do wyznaczonych wcześniej pudełek z logiem Caritas. Paczki przygotowane przez Członkinie Zespołu Caritas trafiły przed świętami do chorych, starszych i samotnych z naszej parafii. Osoby odwiedzane były bardzo szczęśliwe, że są jeszcze dobrzy ludzie którzy o nich pamiętają.